Adalar Müzesi - Museum of the Princes' Islands

Müze Doğa Atölyeleri'nden İlki Yapıldı..

Müze Doğa Atölyeleri tüm hızıyla devam ediyor.
İlk iki Çocuk Atölyesi yapıldı, Yetişkin Atölyesi ise 12 Şubat Cumartesi...
Aramanızı bekliyoruz...

001


Nişantaşı Rotary Kulübü'nün İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında verdikleri destekle yapılan "Ada Kayalarını ve Fosillerini Keşfediyoruz" Doğa Atölyesi 15 Ocak Cumartesi günü 11 çocuğun katılımıyla gerçekleşti.


Atölyenin ilk bölümünde Dünya'nın oluşumundan Adalar'ın oluşumuna uzanan yüz milyonlarca yıllık jeolojik yolculuk, performans eşliğinde çocuklarla birlikte çalışıldı.

İkinci bölümünde ise her çocuk yaklaşık 300 milyon yıl önce var olan Trilobit'lerin görselleri üzerinde boyama yaparak hayal ettiği Trilobit'in resmini yaptı. Atölye sonunda çocuklar ürettikleri malzemeleri evlerine götürdü. Çocuklar ve veliler doğa atölyesinden mutlu ayrıldılar.

005
003


İstanbul ilginç doğası ve zenginliklerine rağmen bir Doğa Tarihi Müzesi'ne henüz sahip değil. Adalar Müzesi, Adalar'ın Doğası ve Oluşumu Galerisi ile bu eksikliği gidermeye gayret ediyor; çocukların ve yetişkinlerin bu konuda eğlenerek düşünmelerine imkan yaratıyor.

Adalar Müzesi Yetişkin Atölyeleri "600 milyon yıl içinde Adalar ve Deprem" başlığı ile 12 Şubat Cumartesi günü saat 11:00-13:00 saatleri arasında Büyükada Aya Nikola Hangar Binası'nda başlıyor..

Müze'nin Hangar binasında Adalar'ın Doğası ve Oluşumu Galerisi'nde başlayacak ve Büyükada Jeo Gezi rotasında dış mekanda devam edecek bir yürüyüş programı ile devam edecek. Atölye katılımcılarına birer pusula, Jeo Gezi rotasını gösterir harita ve Jeo Gezi içerik metni hediye edilecek.

Yürüyüş için uygun ayakkabı ve giysilerle gelmeniz keyifli bir gezi geçirmenizi sağlayacaktır.

002

Son Güncelleme ( Cumartesi, 05 Şubat 2011 00:31 )  
Buradasınız: Anasayfa MÜZE Haberler Müze Doğa Atölyeleri'nden İlki Yapıldı..

PAYLAŞIN

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed