Adalar Müzesi - Museum of the Princes' Islands

Adalar'da Tanrı'nın Evleri Sergisi Açıldı...

inanclar ve_muzikleri


KONSER / CONCERT

İNANÇLAR ve MÜZİKLERİ  Tanrının Evlerinde Yankılanan Sesler
BELIEFS and HYMNS  Vibrant Sounds in Houses of God

23 Ağustos Cumartesi saat 18.30
23rd of August, Saturday at 18:30

Heybeliada Aya Triada Manastırı (Ruhban Okulu) / Halki Seminary

Beyoğlu Musiki Sevenler Derneği Korosu (Rum), Yako Taragano Sinagog İlahileri Korosu (Yahudi), Beyoğlu Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi Vakfı, İstanbul Süryani Katolik Vakfı Koroları (Süryani), Erdem Şimşek ve Aydın Çakmakkaya (Alevi), Nişan Çalgıcıyan Üç Horan Ermeni Kilisesi Korosu, Mehmet Kemiksiz (Türk Musikisi Vakfı)

Beyoğlu Music Fans’ Society Chorus (Greek), Cako Taragano Synagogue Hymns Chorus (Jewish), Beyoğlu Assyrian Mother Mary Church Foundation, İstanbul Assyrian Catolic Foundation Chorus (Assyrian), Erdem Şimşek ve Aydın Çakmakkaya (Alevi), Nişan Çalgıcıyan Üç Horan Armenian Church Chorus, Mehmet Kemiksiz (Turkish Music Foundation)

 

Adalar’da Tanrının Evleri Sergisi Açıldı

adalarda tanrinin_evleri_08

Adalar Müzesi’nin 2014 sergisi “Adalar’da Tanrının Evleri”, Büyükada Çınar Caddesi üzerindeki Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Açılışa farklı din ve mezheplere mensup üst düzey din ve cemaat temsilcileriyle birlikte Adalılar ve İstanbulluların yoğun katılımı oldu.

 

ate raket_470x705

 

2014-2015 Yeni Sergi hazırlıkları devam ediyor...

Adalar’a özgü yine iki yeni renkli sergi hazırlıyoruz, bizi sergi bloglarından takip edin...

2014-2015 yaz aylarında Adalar’a geldiğinizde Hala Hatırlıyorum Heybeliada ve Adalar’da Tanrı’nın Evleri Sergilerini mutlaka gezin...

tanrinin evleri_01İstanbul dinlerin, mezheplerin yüzyıllardır birlikte var olduğu bir kent. 550 küsur yıldır aynı Tanrı’ya inanan Müslümanı, Hıristiyanı, Yahudisi burada bir arada yaşıyor. Hepsinin pek çok ibadethanesi var; eski, yeni… Başka türlü söylersek İstanbul’da Tanrı’nın yüzlerce evi bulunuyor.

Adalar’da Tanrı’nın Evleri Sergisi ile Adalar’ın tarihinde önemli izleri olan İstanbulluların ibadethaneleri ilgi çekici fotoğraflar, mimari bilgiler, belgeler ve törenlerde çekilen videolarla sunuluyor. Sergide her dine ait Tanrı’nın evlerini tüm renkleri ile görüyoruz.

Sergi blogu için tıklayınız.

hhh 03_215x294Hala Hatırlıyorum dizisinin ikincisi olan yeni sergi Heybeliada’nın 1600’lerinden 1900’lerine uzanıyor. Heybeliada’nın bugün olmayan çoğunlukla yerli Adalılar’ın yaşadığı ahşap evleri, çarşısı, esnafı, köşkleri, dini mekanları, değişen sokakları, sokak isimleri, lokantaları, plajları, gazinoları ile renkli ve hiç bilmediğimiz günlerini anlatıyoruz.

Eski bir adalı olan ve 1980’den sonra Atina’da yaşamaya başlayan Akillas Millas hepimizin hatırlamak istediği, özlediği eskinin aslında sadece çocukluk ve gençliğimizin içten, eğlenceli, coşkulu duyguları ve çocuk gözüyle yaşama bakmak olduğunu söylüyor. Sergide, özlediğimiz ve hatırladığımız Heybeliada’yı değişen ve değişmeyenleri ile çarpıcı görseller eşliğinde anlatıyoruz.

Sergi blogu için tıklayınız.

 

Adalar Müzesi Sanal Turu

sanal tur_yeniAdalar Müzesi sanal turu 2011 yılında büyüyen Müze'yi videoları ile birlikte göstermek üzere yenilendi. Sanal geziyi Sanal Adalar Müzesi'nde izleyebilirsiniz.

Desteğinizi Bekliyoruz

Müze koleksiyonu bağış ve katkılarınızla geliştirildi. Bölümlerimizin ve yıllık sergilerimizin yeni katkılara her zaman ihtiyacı var. Koleksiyon politikamız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Katkılarınızı bekliyoruz.

Adaevi Etkinlikleri

adaevi 201409_215x304

Adalar'ın Sesleri

      adalarin_sesleri

Adalar Müzesi Aya Nikola Hangar' da yer alan "Adaların Sesleri" dinletisine
Çoklu Ortam
bölümünden ulaşabilirsiniz.

AdaTGM

235x392-adalar-adatgm

Buradasınız: Anasayfa

HABERLER

             denizbank_logo

             ADALARIN KEYFİ ADA BONUS İLE ÇIKAR!
             Prens Adaları’nda Ada Bonus ile yapacağınız
             tüm alışverişlerde hem siz kazanacaksınız hem
             de Adalar’ın gelişmesine katkı sağlayacaksınız.

PAYLAŞIN

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
  • ETKİNLİK TAKVİMİ

  • ETKİNLİK GRUPLARI

Kasım 2014
P S Ç P C C P
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30