Adalar Müzesi - Museum of the Princes' Islands

2014 Sergileri Hazırlanıyor...

e-Posta Yazdır PDF

Adalar Vakfı “Tanıtım” dalında İRO ÖDÜLÜ almaya hak kazandı.

2013'ün en iyi turizm tanıtım broşürü ödülü Adalar Vakfı'na veriliyor. 21 Şubat Cuma günü düzenlenecek törenle verilecek ödüle konu olan tanıtım çalışmalarını www.adalarturizm.org adresinden takip edebilirsiniz...

 
e-Posta Yazdır PDF

2014-2015 Yeni Sergi hazırlıkları devam ediyor...

Adalar’a özgü yine iki yeni renkli sergi hazırlıyoruz, bizi sergi bloglarından takip edin...

2014-2015 yaz aylarında Adalar’a geldiğinizde Hala Hatırlıyorum Heybeliada ve Adalar’da Tanrı’nın Evleri Sergilerini mutlaka gezin...

tanrinin evleri_01İstanbul dinlerin, mezheplerin yüzyıllardır birlikte var olduğu bir kent. 550 küsur yıldır aynı Tanrı’ya inanan Müslümanı, Hıristiyanı, Yahudisi burada bir arada yaşıyor. Hepsinin pek çok ibadethanesi var; eski, yeni… Başka türlü söylersek İstanbul’da Tanrı’nın yüzlerce evi bulunuyor.

Adalar’da Tanrı’nın Evleri Sergisi ile Adalar’ın tarihinde önemli izleri olan İstanbulluların ibadethaneleri ilgi çekici fotoğraflar, mimari bilgiler, belgeler ve törenlerde çekilen videolarla sunuluyor. Sergide her dine ait Tanrı’nın evlerini tüm renkleri ile görüyoruz.

Sergi blogu için tıklayınız.

hhh 03_215x294Hala Hatırlıyorum dizisinin ikincisi olan yeni sergi Heybeliada’nın 1600’lerinden 1900’lerine uzanıyor. Heybeliada’nın bugün olmayan çoğunlukla yerli Adalılar’ın yaşadığı ahşap evleri, çarşısı, esnafı, köşkleri, dini mekanları, değişen sokakları, sokak isimleri, lokantaları, plajları, gazinoları ile renkli ve hiç bilmediğimiz günlerini anlatıyoruz.

Eski bir adalı olan ve 1980’den sonra Atina’da yaşamaya başlayan Akillas Millas hepimizin hatırlamak istediği, özlediği eskinin aslında sadece çocukluk ve gençliğimizin içten, eğlenceli, coşkulu duyguları ve çocuk gözüyle yaşama bakmak olduğunu söylüyor. Sergide, özlediğimiz ve hatırladığımız Heybeliada’yı değişen ve değişmeyenleri ile çarpıcı görseller eşliğinde anlatıyoruz.

Sergi blogu için tıklayınız.

 
e-Posta Yazdır PDF

Yeni bağışlar müzede sergide...

Adalar Müzesi’ni belki de İstanbul’da diğer müzelerden ayıran en önemli renk hayatı, insanları, doğayı, canlıları, çevreyi, sorunları alışılmadık obje, video ve hikayeler ile sunabiliyor olmasında. Yeni yılda yeni bağışlarla Müzemizin bilgisi artıyor içeriği zenginleşiyor. Paylaşmak için sizi bekliyoruz.

piyano 300x225

Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın torunlarından Kınalıadalı müze dostumuzun Vogel marka piyanosu Müzik bölümünde...

kamil bey_300x335

Sultan Aziz’in Teşrifat Nazırı Büyükadalı Kamil Bey’in yağlı boya portresi Adalılar bölümünde...

aya yorgi_dilek_ipleri_300x228

Ressam İnci Çokneşeli’nin “Aya Yorgi dilek iplikleri” isimli linolyum baskı üzerine akrilik ve yağlıboya tablosu Gelenekler bölümünde...

itfaiye 300x470

Heybeliada İtfaiyesi hasta taşıma sedyesi, ışıklı alarm sistemi lambası ve dolap istif planları Doğal Afetler bölümünde...

lefter 300x225

Lefter Küçükandonyadis’in Fiorentina Sporcu kimlik kartı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Ödülü, Beden Terbiyesi Umum Müdürlüğü Kimlik Kartı, Profesyonel Futbolcular Derneği Plaketi ve kravatı Spor bölümünde...

 
e-Posta Yazdır PDF

Adalar kütüphanesi Müze'de açıldı...

Kütüphane Adalar ve İstanbul’la ilgili kitap, süreli yayın, tez, katalog, albüm ve benzeri yayınları bir araya toplayarak müze ziyaretçilerinin ve araştırmacıların hizmetine sunmayı hedefliyor. Kütüphanede Adalar ve çevresi hakkında yayınlanmış her türlü basılı ve elektronik malzemenin kendisi ve erişim bilgisini bulabilirsiniz.

Müze kütüphanesinde Adalar ve İstanbul konulu yayınların yanı sıra müzecilik ve kent konulu yayınlara da erişilebilir. Günümüzde matbu kitap ve süreli yayınların hızla yerini alan elektronik kitap, dergi ve gazetelerin erişimine olanak sağlama konusunda da çalışmaları devam eden kütüphanemize dahil olmasını önereceğiniz yayın ve yayınlarınızı bize ulaştırmanızdan memnun oluruz.

Kütüphane listesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Adalar Müzesi Sanal Turu

sanal tur_yeniAdalar Müzesi sanal turu 2011 yılında büyüyen Müze'yi videoları ile birlikte göstermek üzere yenilendi. Sanal geziyi Sanal Adalar Müzesi'nde izleyebilirsiniz.

Desteğinizi Bekliyoruz

Müze koleksiyonu bağış ve katkılarınızla geliştirildi. Bölümlerimizin ve yıllık sergilerimizin yeni katkılara her zaman ihtiyacı var. Koleksiyon politikamız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Katkılarınızı bekliyoruz.

Adaevi Etkinlikleri

adaevi 201403_215x304

Adalar'ın Sesleri

      adalarin_sesleri

Adalar Müzesi Aya Nikola Hangar' da yer alan "Adaların Sesleri" dinletisine
Çoklu Ortam
bölümünden ulaşabilirsiniz.

AdaTGM

235x392-adalar-adatgm

Buradasınız: Anasayfa

HABERLER

             denizbank_logo

             ADALARIN KEYFİ ADA BONUS İLE ÇIKAR!
             Prens Adaları’nda Ada Bonus ile yapacağınız
             tüm alışverişlerde hem siz kazanacaksınız hem
             de Adalar’ın gelişmesine katkı sağlayacaksınız.

PAYLAŞIN

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 
  • ETKİNLİK TAKVİMİ

  • ETKİNLİK GRUPLARI

Nisan 2014
P S Ç P C C P
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
  • ETKİNLİKLER-GÜNCEL

  • ETKİNLİK ARAMA